Choď na obsah Choď na menu
 


Divadlá

Dátum
Názov predstavenia
Miesto
Začiatok
Cena
Info
 

Logá na stiahnutie | Slovenské národné divadlo

DÔLEŽITÝ OZNAM OHĽADOM VRÁTENIA VSTUPNÉHO

Vážení diváci Slovenského národného divadla,
celé naše obchodné oddelenie pracuje naplno, aby sme doriešili všetky vaše žiadosti o vrátenie vstupného čo v najkratšom časovom horizonte. Keďže je žiadostí veľké množstvo a zároveň každému jednému z vás ponúkame možnosť výmeny vstupeniek za voucher v rovnakej hodnote, ktorý budete môcť využiť do konca roka 2021 na naše predstavenia, proces riešenia žiadostí prebieha výlučne v písomnom styku (emailom).

 

ns-logo.png

Milí naši diváci!
Ďakujeme Vám za vašu priazeň i za čas strávený s nami pri našich predstaveniach počas divadelnej sezóny 2019/2020.
Žiaľ, táto mimoriadna situácia nás na istý čas odstrihla od možnosti uvádzať naše úspešné tituly, ktoré večer čo večer zneli z nášho javiska a museli sme túto divadelnú sezónu predčasne ukončiť.
Túžime s Vami ostať naďalej spojení aspoň ONLINE, na našich sociálnych sieťach Instagram, Facebook, Youtube kanál. Virtuálny svet síce nedokáže nahradiť divadelnú atmosféru, ale momentálne je jedinou možnosťou ako nestratiť kontakt s Vami, našimi divákmi.
Aspoň takto chceme spoločne zvládnuť túto neľahkú situáciu.
Budeme radi, keď k nám zavítate v novej divadelnej sezóne v plnom zdraví a budete tak môcť opäť tlieskať nielen obnoveným predstaveniam, ale aj novým titulom.

Tešíme sa na Vás v novej sezóne!

 

Nepremeškajte, aby vám lístky neprepadli.

Mestské divadlo Pavla Országha Hviezdoslava | BKIS.sk

Pri zakúpení vstupeniek v pokladni MDPOH Vám bude vstupné vrátené po ich predložení, a to do KONCA JÚNA 2020.
Pokladňa v MDPOH bude v júni otvorená VŽDY V UTOROK – 2.6, 9.6., 16.6. a 23.6.2020 v čase od 13:00 – 17:00.

V prípade nutnosti je možné odoslať vstupenky poštou v obálke s Vaším menom a priložiť číslo účtu IBAN pre bezkontaktné vrátenie vstupného

Ďakujeme za pochopenie

 

KINO LUMIÈRE - Otvorené!

kino.jpg

S potešením si vás dovoľujeme informovať, že sme od 22.5. postupne otvorili Kino Lumière. Robíme tak na základe podmienok, ktoré sú špecifikované v úradných dokumentoch ÚVZSR.

Budeme vám nesmierne vďační, ak nám pomôžete s hladkým rozbehom, a spoločne budeme až do odvolania dodržiavať hygienické opatrenia a protiepidemiologické postupy.

Otváracie hodiny pokladne do 03.06.2020: 18:30 - 20:40

16.3.2020 Giuseppe Verdi
AIDA
opera
Nová budova SND, Sála opery a baletu 11:00 - 14:00 h. 13 € prízemie Objednávky v St. 14-16 h. v JDS Petržalka
"Aida" bude mať náhradný termín /vstupenky si treba odložiť/!
Opera v štyroch dejstvách v talianskom jazyku.
aida.png
Nevšedná opera starnúceho majstra Verdiho patrí medzi najpopulárnejšie diela svetovej opernej literatúry. Vznikla na objednávku, ktorá prišla až z exotickej Káhiry a mala byť uvedená ako súčasť slávnostného ceremoniálu pri otváraní Suezského prieplavu. I keď sa to úplne podľa plánov neuskutočnilo a dielo odznelo o niečo neskôr, slávnostný charakter ostal nezmenený. V hudbe Aidy sa stretáva okázalý lesk štátnych a vojenských ceremónií s vypätými okamihmi citových konfliktov ústredných protagonistov a vonkajšková nádhera masových scén so zbormi a baletnými číslami s intímne ladenými pasážami lyrických osobných vyznaní. Aida je nielen pútavým romantickým príbehom so strhujúcou hudbou, ale aj výpravnou monumentálnou freskou, ktorá priťahuje nemenej oči ako uši.
        3 €  
 
28.3.2020 zrušené Antonín Dvořák
RUSALKA
opera
Nová budova SND, Sála opery a baletu 11:00 - 14:00 h. 8 €  
Návštevníci, ktorí majú zakúpené vstupenky na predstavenia, ktoré sa z vyššie uvedeného dôvodu neuskutočnili, resp. sa neuskutočnia, majú možnosť požiadať o vrátenie vstupného písomne e-mailom na adrese rezervacie@snd.sk s uvedením čísla účtu a kódu banky (IBAN, SWIFT/BIC) a k žiadosti priložiť naskenované vstupenky na refundáciu. Na žiadosti návštevníkov budeme odpovedať najskôr po 30. marci 2020.
 
Lyrická opera v troch dejstvách v českom jazyku
rusalka.jpg
Dvořákova Rusalka nie je zďaleka iba romantickou rozprávkou. Naopak, odkrýva množstvo na prvý pohľad nebadateľných symbolických a psychologických významov, zobrazuje nielen súboj úprimnosti s pokrytectvom a zradou, ale tiež večný súboj svetla a tmy, sna o večnosti a reality smrteľnosti. Hlavná hrdinka je síce vodná víla, no jej srdce je zároveň plné hlbokých ľudských citov – túžby a lásky. Je vlastne stále sama – sama sa musí rozhodovať i potýkať s tragickými dôsledkami svojich rozhodnutí. Dvořákova opera je plná oslnivej hudobnej krásy a patrí medzi divadelné diela, ktoré oslovia každého diváka, hľadajúceho odpoveď na tie najzložitejšie životné otázky.

2.4.2020

preložené na 6.10.2020

CO TAKHLE KE ZPOVĚDI...
komédia
Teatro Wüstenrot 19:00 h. 14 € Objednávky v St. 14-16 h. v JDS Petržalka
Zakúpené vstupenky budú samozrejme platiť na náhradné termíny predstavení. Pokladňa bude opäť otvorená predbežne od 15.4.2020. Prípadne otázky mailom: gedur@gedur.sk alebo telefonicky: 0905 668 070 Veríme, že napriek tejto situácii nám zachováte svoju priazeň a po skončení hrozby vírusu sa opäť stretneme v našom divadle. Za pochopenie veľmi pekne ďakujeme. Produkcia TEATRO WÜSTENROT
co_takhle_ke_zpovedi.jpg
Vláda Jej Veličenstva je rozhodnutá naplniť volebný sľub a chystá sa rázne zatočiť so zábavným priemyslom a hazardom. Má to však jednu chybu – na šéfa vládneho kabinetu Geogra Veneblesa sa valí škandál. Zo skríň na Downing Street 10 nevypadávajú len politické kostry ale aj polonahé slečny. Veľké sústo pre novinárov, munícia pre opozíciu, príležitosť pre straníckych odporcov a k tomu všetkému ešte aj zvedavá manželka. Situácia ako stvorená pre komediálny žáner s povestným anglickým humorom.
3.4.2020 Jozef Hollý
KUBO
činohra
Nová budova SND
Sála činohry
19:00 h. 10 € Objednávky v St. 14-16 h. v JDS Petržalka
Najznámejšia slovenská veselohra po prvýkrát na javisku SND. Kubo ako bezbranný a roztomilý hlupáčik alebo ako nebezpečný jedinec, ktorý je schopný všeličoho, ak na to dostane príležitosť?
 
„Anča, aha, ja mám nožík“ je najznámejšia replika z populárnej veselohry, ktorú jej autor, evanjelický kňaz Jozef Hollý, nikdy nenapísal. Preslávil ju Jozef Kroner najprv v martinskej inscenácii v réžii autorovho syna, ale do povedomia širšej verejnosti sa dostala predovšetkým prostredníctvom televíznej inscenácie Martina Ťapáka. Dedinský obmedzenec Kubo sa stal vďaka Jozefovi Kronerovi prototypom komickej figúry, na ktorej sa nesmejú len ostatné postavy, ale predovšetkým diváci. V tomto spracovaní Hollého predlohy sa však pozabudlo na odvrátenú podobu príbehu zo slovenského vidieka – na egoizmus, cynizmus, krutosť postáv, na to, že Kubo je vlastne obchodným artiklom, človekom, ktorého chcú zneužiť na zištné ciele. Tento uhol pohľadu ponúkol v úspešnej inscenácii martinského divadla režisér Ľubomír Vajdička. Činohra SND v jubilejnej sezóne siahla po tomto diele slovenskej klasiky, ktoré sa prekvapivo na doskách našej prvej scény doposiaľ nikdy neinscenovalo. Režisér Lukáš Brutovský v SND pred piatimi rokmi uviedol úspešnú inscenáciu Karvašovej hry Polnočná omša. A opäť sa vracia k domácej predlohe a ponúka nové čítanie Hollého a Kubovho, či dokonca nášho príbehu, ktorý môže byť aj o tom, aké riziká nám hrozia, keď sa hlupáci a obmedzenci dostanú na pozície, ktoré im neprináležia.

17.5.2020

11.10.2020

Il Bohemo
koncert

Veľké koncertné štúdio SRo Ateliér Babylon (vchod z Kolárskej 3)

19:00 h.

17:00 h.

18 €
 
JFK Promotion
Koncert IL Bohemo, ktorý sa mal konať dňa 17.5.2020 o 19:00 hod. vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave sa presúva! Nový termín je 11.10.2020 o 17:00 hod. v novom mieste konania - Ateliér Babylon v Bratislave. Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti. Za pochopenie ďakujeme.
il_bohemo.jpgil-bohemo1.jpg
.

IL Bohemo to sú špičkoví sólisti Národného divadla Praha Zdeněk Plech ako zakladateľ , Pavel Švingr a Igor Loškár. Čisto mužskému elementu dáva vzrušujúce oživenie Jazzová diva Barbora Řeháčková , speváčka so širokým multižánrovým presahom.

IL Bohemo robí žáner Popopera. Myšlienkou je interpretovať publiku známe hity avšak klasickou školou belcanta. Balancovanie na hrane medzi svetom vážnej hudby a populárnej vnáša do piesní kúzlo noblesy. Podobnou cestou sa vo svete vydali aj Il Volo a Il Divo.
Budete počuť skladby Ennia Morriconeho, Celine Dion, Adéle,Jamesa Hornera.
20.5.2020 Čochtanův divotvorný hrnec
Divadlo SEMAFOR Praha
Radošínske naivné divadlo 19:00 - 21:20 h. s prestávkou 18 € Objednávky v St. 14-16 h. v JDS Petržalka

Pokladnica RND bude od 12.3. do odvolania ZATVORENÁ

Vstupné za presunuté resp. zrušené predstavenia bude vrátené po zrušení karanténnych opatrení.

Informácie: 0917-913 355 resp. mailom: pokladna@rnd.sk

rnd.jpg
Inscenácia zložená zo scénok, pesničiek a rozprávania o muzikáli "Divotvorný hrniec" je pripomienkou prvého broadwayského muzikálu, ktorý Jiří Voskovec a Jan Werich priviezli v roku 1947 do Európy.